Telefon: +36 70 6363 538

Larry pageLarry Page 1998 szeptemberében Szergej Brinnel együtt alapította meg a Google -t. Azóta a világ egyik legnagyobb üzletemberei lettek. Larry Page-et 2014-ben az év üzletemberének választotta a Fortune, 2016-ban pedig a Forbes legbefolyásosabb embereinek listáján a nyolcadik helyet foglalta el.

A Google sikere mindannyiunk számára jól ismert. Már rögtön megalapítását követően elképesztő mértékű növekedésnek indult, napjainkra pedig a világ vezető cégévé nőtte ki magát. A Google keresője jelenleg a legnépszerűbb keresőmotor, amely átlagosan napi 6 milliárd (másodpercenként 2 millió!) keresést bonyolít le.

Ambiciózus, úttörő

Rendkívül ambiciózus személyiség, aki célirányosan megy és hajt másokat is a kitűzött cél felé. Úttörő ember, aki nagyra értékeli a cselekvést és az új, korábbiaktól radikálisan eltérő, és a normák kereteit messze meghaladó megoldásokat.

Küldetését, jövőképét a saját szavaival így fejezi ki: „Olyan nagy dolgokat kell létrehoznunk, amik még nem léteznek.”

Olyan ember, aki mindig többre vágyik, és komoly elvárásokat támaszt mind önmagával, mind a beosztottjaival szemben. A dolgozóit is szigorúan, már-már szinte agresszíven hajtja afelé, hogy cselekedjenek, legyenek innovatívak, hozzák ki a lehető legtöbbet magukból, és törekvéseikben „célozzák meg a holdat”.

Egyenes, őszinte ember

Larry Page becsületes, bátor, nyitott, egyenes és őszinte ember, aki minden helyzetben ki meri mondani, amit gondol, és adott esetben vállalja a konfrontációt is.

A Google dolgozói számára Page egy inspiráló és hiteles személyiség, és példamutató vezető. Nem véletlenül ért el a Glassdoor nevű karrieroldalon 96%-os dolgozói elégedettséget.

Nyomulós természete ellenére azt is elmondhatjuk róla, hogy képes empatikusan és tisztelettel bánni az embereivel, odafigyelni a szükségleteikre, és valóban meghallgatni az elképzeléseiket.

A Google újrastrukturálása

Amikor Page másodjára is a Google CEO-ja lett 2011-ben, egy meglehetősen szétzilált vállalatot kellett újrastrukturálnia, ahol akkora volt a káosz, hogy „nem tudta a jobb kéz, mit csinál a bal”. Ehhez az alábbi vezetői stratégia mellett tette le a voksát:

  • csapatmunkára kezdett koncentrálni
  • csökkentette a bürokráciát
  • felismerte a szervezeten belüli apró változtatások fontosságát
  • ösztönözte az innovációt.

Legjobb munkahely

Ezen stratégiáknak köszönhető, hogy 2016-ban a Fortune felmérése alapján a Google nyerte el a „Legjobb Munkahely” címet. A Google lehetővé tette az önálló gondolkodást a dolgozói számára. Page szabadságot ad az embereinek a munkában, és nem avatkozik bele döntéseikbe, hacsak nem látja feltétlen szükségességét egy kialakulóban lévő konfliktus vagy veszélyhelyzet miatt.

Page számára fontos, hogy az emberei elégedettek legyenek, és lelkesen végezzék a munkájukat. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy bevezette a 70-20-10 modellt, amely alapján minden dolgozó a munkaideje 10 százalékát a kedvenc projektjével, feladatával töltheti, hogy fenntartsa motivációját és örömmel járjon be dolgozni.

A 70-20-10 modell bevezetésével, a munkavállalók lehetőségeinek kiszélesítésével Larry Page elérte azt, hogy lecsökkent a munkaerő- fluktuáció, és a Google szerte a világon a kreatív szakemberek legvonzóbb vállalata lett.

Kritikák, amelyek érték

Page vezetői stílusát – különösen az első CEO-időszakában – jelentős kritikákkal is illették. Többek között az alábbiakat mondták róla:

1. Lázadó természetű ember, akinek időnként különösen bizarr ötletei vannak.
2. Nem képes társas kapcsolatokat építeni, ill. fenntartani az embereivel a személyiségének egy távolságtartó, zárkózott oldala miatt.
3. Túlzottan termékorientált és agresszív. A keresőmotor hatékonyabb fejlesztése érdekében túlságosan nagy munkahelyi nyomást gyakorolt a mérnökökre.
4. A dolgozókat főleg nem anyagi természetű eszközökkel motiválja, és alacsonyabb fizetéseket ad, mint a Szilícium-völgyben fekvő sok másik cég.

Források:
http://www.thestrategywatch.com/leadership-qualities-skills-larry-page/
https://www.truscore.com/resources/inspiring-leadership-style-google-ceo-larry-page/

 

Cikkeimet vezetők számára készítem abból a célból, hogy tudatosabb vezetővé váljanak és segíteni tudják a munkatársaikat abban, hogy célt, értelmet és megelégedettséget találjanak a munkájukban.

Amennyiben ön az oldalamról gyűjt anyagot a saját cikkéhez, szeretném felhívni a figyelmét a szellemi tulajdon tiszteletben tartására. Kérem, amennyiben a cikkeimből írja a sajátját, úgy a szerzői jog tiszteletben tartásával tegye, és tüntesse fel a forrást: vezetofejlesztes.hu

„Olyan vezetői kultúra kialakításához szeretnék hozzájárulni, ahol a vezetők tudatosak abban, amit teremtenek és támogatják munkatársaikat abban, hogy célt, értelmet és megelégedettséget találjanak a munkájukban. ”