Hogyan váljon másokat inspiráló, agilis és kompetens csapatvezetővé?
Bontakoztassa ki az önben lévő vezetői potenciált vezetői coaching segítségével
Fiatal marketingvezetőként sok feladatot tartottam magamnál ahelyett, hogy bevontam volna a munkatársaimat. Ennek az lett a következménye, hogy minden estémet az irodában töltöttem. Úgy éreztem, sosem érek a feladatlistám végére.
A főnököm, aki szintén kezdő vezető volt, nem tudott segíteni abban, hogyan szervezzem meg a saját és csapatom munkáját hatékonyan. Egy sor vezetői kihívással néztem szembe, pl. hogyan tudjuk a „béta verziójú” termékeinket elfogadtatni a piaccal, hogyan érjük el a tervszámokat, mit kezdjünk az ellenséges újságírókkal, és legfőképp, hogyan hangoljam össze nehéz természetű főnököm „magyaros” marketingötleteit multi cégközpontunk elvárásaival.
Vezetőfejlesztési szakemberként tapasztalom, hogy a fiatal, kezdő csapatvezetők ma is számtalan vezetői problémával szembesülnek, amit nagy nyomás alatt kell megoldaniuk. Az egyetemeken és vezetői tréningeken elsajátított vezetéselmélet éppen csak egy picivel több a semminél. Persze egy jó felettes vagy vezetőtárs jó példával járhat elöl.
A legtöbb fiatal csapatvezető azonban nem kap annyi és olyan minőségű személyes figyelmet a szervezettől, mint amennyit igényelne.
Megoldást az egyéni vezetőfejlesztés jelent, melynek eredményeképpen olyan vezetői kompetenciákra és eszköztárra tehet szert, amivel megalapozhatja vezetői karrierjét, és amire hosszú távon is építhet.
A csapatvezetői coaching végére az alábbiakkal gazdagodhat:
- átlátja a csapatvezetői munka minden fontos területét és a prioritásokat, ezzel csökken az önre nehezedő nyomás;
- megismeri az agilis projektmenedzsment eszköztárát (lean, lean startup, scrum, kanban, designgondolkodás);
- megoldást talál az aktuálisan legnagyobb kihívást jelentő vezetői problémákra, így a felszabaduló energiáját vezetői kompetenciái fejlesztésére és a jövője építésére tudja fordítani;
- vezetői önismeretre tesz szert;
- megismeri, hogyan tudja magát fejleszteni, aminek számos hozadéka van, pl. olyan technikákat sajátíthat el, amelyeket később mások fejlődésének támogatása érdekében is alkalmazni tud;
- vezetői kompetenciái fejlesztéséhez olyan kipróbált (agilis) vezetői eszköztárat kap, aminek alkalmazása személyes növekedéséhez és csapata hatékony vezetéséhez vezet.
Váljon olyan másokat inspiráló agilis és kompetens vezetővé, aki a teljesítményével kivívja mások figyelmét és megbecsülését.
A csapatvezetői coaching fókuszában számos izgalmas téma állhat, például:
Így lesz a személyre szabott vezetőfejlesztésből többszörös megtérülés…
A csapatvezetői coachingot követően úgy válunk el, hogy a kezében lesz
Miért engem válasszon vezetőfejlesztési partnerének?
Megnyugtató válaszok, amelyek mindent tisztáznak a csapatvezetői egyéni coachinggal kapcsolatban
Mit nyer a cég a csapatvezetői coachinggal?
A vezető eléri a kitűzött célokat, és a gyakorlatban is meg tudja oldani a kritikus feladatokat. Nagy figyelmet fordítok arra, hogy a fejlesztési folyamat mind a vezetőknek, mind pedig a szervezetnek a legnagyobb „hasznot” hozza.
Mérhető-e a vezetőképzés eredményessége?
Igen. Segítem a szervezetet és a vezetőt, hogy célkitűzéseiket összehangolják, hogy olyan célokért kezdjünk el dolgozni, melyek elérése minden érintett számára kívánatos, és előnyökkel jár.
A fejlesztési folyamat eredményességének visszamérése minden egyéni vezetői coaching része. 180 vagy 360 fokos értékeléssel történik, melynek módszertanát előzetesen egyeztetjük. A visszamérésért nem kell külön fizetni, az egyéni vezetői coaching díja tartalmazza.
Mérhető-e a szervezeti hatás?
Egy személyre szabott vezetőfejlesztési program hatása elvileg mérhető, például a kulcsfontosságú teljesítménymutatók, az üzleti eredmények és a munkavállalói elkötelezettség javulásával. Azonban a gyakorlatban a program hatásának mérése sokkal összetettebb feladat, mint az eredményesség értékelése. Azaz annak megállapítása, hogy mennyire sikerült elérni a vezetőfejlesztési program elején kitűzött célokat.
Az eredményességet mindig nyomon követem és mérem, míg a program hatását csak kivételes esetekben. Mindenesetre a vezetőfejlesztés során fokozott hangsúlyt fektetek arra, hogy az eredményességen túl szervezeti hatást is elérjünk.
Hogyan biztosítható a folyamat átláthatósága?
Javaslom egy ún. fejlődési terv összeállítását, amellyel transzparenssé tehető a vezetői coaching folyamata.
A vezetőfejlesztés során a vezető személyére, személyes érdekeire is figyelmet fordítok, nem csak a kitűzött célokra. Emiatt bizonyos információkat, melyek köztem és a vezető között hangzanak el, bizalmasan kezelem, és ezeket a vezető engedélye nélkül a szervezeti érintettek részére sem adom ki.
Milyen módszerekkel találkozhat?
A teljesség igénye nélkül: változatos coachingtechnikákkal, klasszikus vezetői tanácsadással, viselkedésalapú készségfejlesztéssel, neurolingvisztikus programozással (NLP), művészetterápiás önismereti módszerekkel, filmrészletelemzéssel.
Mit érdemes tudni a találkozókról?
A coachingtalálkozók előre egyeztetett időpontokban és általában a cég által biztosított helyszínen történnek, 2-3 heti rendszerességgel. Az egyéni coaching alkalmanként 1,5 órás.
Hány alkalomra van szükség?
Ez sok mindentől függ, például a választott témáktól, a vezető tanulási képességétől és szorgalmától. Nem utolsósorban attól, hogy a vezető és a szervezet milyen eredményeket vár a vezetői coachingtól. Mindig meghatározott, reálisan teljesíthető célokra és alkalmakra szerződünk.
A helyzetfelmérés része-e a programnak?
Igen, amennyiben erre igényt tartanak. A helyzetfelmérés általában a vezetői önismeret, a vezető felettesével és/vagy HR-partnerrel folytatott beszélgetés, kompetenciaalapú interjú vagy 360 fokos értékelés alapján történik, melyhez az eszközt igény esetén biztosítom. A helyzetfelmérésért külön díjat számolok fel.
Mennyire gyakorlatias a személyre szabott tréning?
Szakmai megközelítésem nagyon praktikus: elmélettel csak a legszükségesebb mértékben foglalkozunk. A lényeg, hogy a vezető a gyakorlatban meg tudja oldani a kritikus feladatokat, és elérje a személyes és szervezeti célokat.
Mit kíván a vezetőtől a program?
A program eredményessége mindkettőnkön múlik. Az én felelősségem, hogy segítsek a csapatvezetőnek mélyebb vezetői önismeretre szert tenni, megismertessem olyan vezetői eszközökkel, melyekkel hatékonyan tudja magát és a munkatársait fejleszteni, és elérheti a személyes és szervezeti céljait. A csapatvezető felelőssége, hogy a tanultakat alkalmazza a gyakorlatban, és elköteleződjék a folyamatos önfejlesztés mellett.
Mire vonatkozik titoktartás?
A coachingfolyamatot megelőzően szerződést kötünk, mely tartalmazza a titoktartási kötelezettséget is. Vezetőfejlesztési szakemberként titoktartási kötelezettséggel kezelek minden, az egyéni vezetői coachingban részt vevő vezetőre és a cégre vonatkozó információt.
Hol tanultam a vezetői coachingot?
Először a CEU Business School MBA programján, majd ismereteimet az USA-ban viselkedésalapú coaching módszerekkel egészítettem ki a Personnel Decisions International alkalmazottjaként (akit időközben felvárásolt a Korrn Ferry Int.).
Az egyik tanárom, David B. Peterson volt, akik az USA-ban elsők között alkalmazott coaching módszereket az üzleti életben. Jelenleg a Google vezetőfejlesztésért felelős vezetője.
Milyen etikai megfontolások vezetnek?
Vállalom, hogy magas szintű szellemi szolgáltatást nyújtok, valamint a normák, titoktartás és szakmai felelősség tekintetében betartom a
- Vezetési Tanácsadók Magyarországi Szövetsége Etikai kódexében, a
- Magyarországi Coachszervezetek Szövetségének Etikai kódexében és a
- Művészetterapeuta és Szocioterapeuta Egyesület Etikai kódexében foglaltakat.
Járok-e szupervízióba?
Teljesen elkötelezett vagyok a magam fejlesztésében. Minden vezető, akivel dolgozom, számomra is lehetőség, hogy fejlődjek. Ezeket a lehetőségeket tudatosan kihasználom, az egyes találkozókat követően önreflexiót tartok, időnként szupervízióban veszek részt.
Egy olyan üzleti kultúra kialakításához szeretnék hozzájárulni, ahol a vezetők kompetensek és tudatosak. Támogatják a munkatársaikat, hogy célt, értelmet és megelégedettséget találjanak a munkájukban.
Kezdeményezze felettesénél, hogy részt vehessen egyéni vezetőfejlesztésben, és válassza a velem való együttműködést. Örömmel állok a rendelkezésére, hívjon a 70 6363 538-as telefonszámon, vagy írjon a kranitz.eva@vezetofejlesztes.hu e-mail-címre.